MAKYAJ MALZEMELERİNİ NASIL TEMİZLEMELİYİZ ?


EVDE MAKYAJ MALZEMESİ NASIL TEMİZLENMELİ ?

Makyaj yapmayı hepimiz seviyoruz fakat iş makyaj malzemelerini temizleme konusuna geldiğinde bir hayli üşengeç oluyoruz hepimiz ! Ve aynı zamanda sağlığımızı da tehlikeye atıyoruz. Bunun farkında mıyız ?Güzel gözükmek için çoğu zaman uykumuzdan feragat ediyoruz.. Biz kadınlar kendimizi güzel hissettikçe mutlu oluyor , kendimizi güzel hissetmek için de makyaj yapıyoruz. Cildimizin güzelliğine önem gösterdiğimiz kadar o malzemelerin temizliğine de önem göstermeliyiz. 

SÜNGER VE MAKYAJ  FIRÇALARI ; 

 

Sünger ve fırça gibi malzemeler üzerlerinde biriken artıkları hızlı bir şekilde bakteriye dönüştürür. Kozmetik mağazalarında malzeme temizliği için satılan solüsyonlar, makyajda hijyenin vazgeçilmez ürünüdür. Bu solüsyonları, bir kabın içine bir miktar döküp fırçaları içinde birkaç dakika bekletmek hijyen için yeterli olacaktır. Eğer bu solüsyonlara sahip değilseniz katı sabunlar en iyi temizleyicidirler. Sünger ya da fırçaları katı sabun üzerinde gezdirerek tüm boya kalıntılarını giderebiliriz.

CIMBIZ VE KİRPİK KIVIRICI ;

 

Bu aletler genellikle sert yapıda olduğu için temizlerken süngerde olduğu gibi narin davranmanıza gerek yoktur. Bu iş için ayıracağınız bir diş fırçasıyla rahatlıkla temizlik yapabilirsiniz. Sıcak su ile dezenfekte ettikten sonra anti bakteriyel sabun döktüğünüz diş fırçası ile güzelce fırçalayabilirsiniz. Özellikle, kirpik kıvırıcının ucunda kalan rimel kalıntılarını temizlerken faydası olacaktır.

RUJ

 

Eğer stick ruj kullanıyorsanız ruju üstünden silerek temizliği sağlayabilirsiniz. Fırçalı ruj kullanıyorsanız da tıpkı diğer fırça malzemelerinde olduğu gibi aynı yöntemle temizleyebilirsiniz.

Detaylı anlatıldığında zor bir işmiş gibi görünebilir ancak normal rutininizden ayıracağınız 10 dakika ile uzun ömürlü makyaj malzemelerine sahip olabilirsiniz.

'MAKYAJ MALZEMELERİ HİJYEN AÇISINDAN BAŞKALARIYLA PAYLAŞILMAMALIDIR'