Kişisel Bakım

Güneş yanığına doğal çözüm

Dr. Şerafettin Saraçoğlu, yaz mevsiminde deride güneş yanıklarına dikkat çekerek, maydanoz maskesinin yanıklara iyi geldiğini belirtti.

Ucuz güneş gözlükleri tehlikeli

Piyasada satılan ucuz güneş gözlüklerinin tehlikeli olduğuna vurgu yapan uzmanlar, kalitesiz güneş gözlüğü takmanın hiç takmamaktan daha zararlı olduğunu söylüyor.

Sarı saçlar özel bakım ister

İster sıcak sarı, ister soğuk, ister platin, ister röfle… Sarı saçlara sahip olmak için yaptırdığınız boya ya da gölgeleme işlemleri özenli ve titiz bir bakım gerektiriyor.

Yüzünüze bahar bakımı

Yüzünüze doğal yolla peeling yapmak istiyorsanız üzüm maskesi tam size göre. Üzümlerin kabuklarını soyarak bir kaseye alın ve ezerek püre haline getirin.

Göz çavresi bakımı

Gözler, ruhun ve sağlığın aynası ama aynı zamanda yüzün en nazik bölgesi. Çünkü göz çevresindeki deri yüzün diğer kısımlarından 7kat daha ince. Dış etkenlere aşırı duyarl

El, ayak bakımı için ciddi öneriler

Uzmanlar, çok yürüyen kişilerin ayaklarını mutlaka dinlendirmesi gerektiğini de ifade ederek, bunun için yapılacak işlemin çok basit olduğunu anlatıyor:

Sahte şampuanlar mantara yol açıyor

Uzmanlara göre saç ve deri hastalıklarından korunmak için kullanılan şampuanların üretim yeri ve şartlarına dikkat edilmesi gerekiyor.