Dış Genital Organa Yapılan Estetik İşlemleri


Genital Estetik

Kozmetik jinekoloji olarak da adlandırılan genital estetik operasyonları birçok kadının tercih ettiği estetik işlemlerdir. Bu operasyonlar iç ve dış genital organ estetiği olarak ikiye ayrılır. Küçük dudakların küçültülmesi, büyük dudakları dolgunlaştırılması ve pubis estetiği dış genital organa yapılan estetik işlemleridir. İç genital organa ise kızlık zarı onarımı ve vajinoplasti yani vajina daraltma işlemi yapılmaktadır. Genellikle kadınlar yaşanan cinsel sıkıntıların psikolojik olduğunu düşünürler oysaki yapılacak olan küçük bir genital estetik ile yaşadığınız sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Yapılan bu işlemler ile aynı zaman da genital bölgenin estetik açıdan da güzel görünmesi sağlanır.

Dış Genital Organa Yapılan Estetik İşlemleri

-Labioplasti (iç dudakların küçültülmesi)

Dıştan görünen küçük dudaklar bazı kadınlarda daha büyük ve orantısız olabilir. Bu durum iç dudak sarkması olarak da bilinir ve bu sarkmayı estetik ile düzeltebiliriz. Bu sarkmanın sebebi doğuştan olabileceği gibi fazla doğum sonucu da oluşabilir. İç dudakları küçültmek için uygulanan işlem genellikle lokal anestezi altında 30 dakika kadar sürmektedir. Yapılan işlem ise iç dudakların dış dudakların arasından fazla sarkmayacak şekilde eşitleyerek dikimini yapmak tır. Ameliyat sonrasında hastaya o bölgenin temizliği hakkında bilgi verilir ve 2-3 hafta cinsel ilişkiden uzak durmaları gerektiği bilgisi de verildikten sonra hastaneden çıkış yapıp günlük hayatlarına devam edebilirler.

-Büyük dudakların Dolgunlaştırılması

Labium majuslara yağ ya da dolgu enjeksiyonu ile büyük dudaklara uygulanan işlemdir. Bazı kadınlarda büyük dudaklar buruşuk, sarkık ve küçük dudakları kapatmayan bir görünümdedir. Olması gereken görüntü dış dudakların iç dudakları kapatmasıdır. Bu estetik işlemi uygulanırken genellikle kişinin kendisinden yağ alınarak dudaklara enjekte edilir. İşlem sonrasında ağrı kesici ilaçlar verilir.

-Pubis Estetiği

Pubis bölgesi yani halk arasında bikini bölgesi olarak bilinen alanın normalden daha yüksek ve kalın oluşu sonucu pubis estetiği uygulanmaktadır. Görüntüsünden dolayı giyilen kıyafetlerde belirgin ve çıkık duran bu alan kadına rahatsızlık vermektedir ve bunun sonucunda da kadının psikolojik olarak yıpranmasına sebep olmaktadır.

Bu alanın normalden daha kalın ve çıkık olması kimisinde doğuştan gelen bir sıkıntıdır kimisin de ise hızlı verdiği kilolar sonucunda orada kalan yağ tabakasıdır. Bu alana uygulanan işlem genellikle liposuction ile bu alandan yağ çekilerek yapılmaktadır.

İç Genital Organa Yapılan Estetik İşlemleri

-Kızlık Zarı Onarımı

Yırtılan zarın tekrar dikilme işlemidir. Bu işlem vücut sağlığı açısından veya estetik açıdan yapılması gereken bir işlem değildir. Toplumumuzda sosyal açıdan önem taşıdığı için bazı kadınlar tarafından tercih edilen bir operasyondur. Kızlık zarı vajinanın hemen girişindedir ve ortasından da adet kanının akmasına yarayan ufak bir delik bulunan bir yapıdır. Bu estetik işlem 15-20 dakika kadar sürmektedir ve sonrasında hasta normal yaşantısına dönebilir. En çok merak edilen konu ise dikildiğinin anlaşılıp anlaşılmadığıdır. Bu işlemin yapıldığı kesinlikle anlaşılmamaktadır.

-Vajinoplasti

Bu estetik işlemi vajinayı daraltma işlemidir. Genellikle fazla doğum yapmış kadınlarda görülür ve vajina kaslarının genişlemesi nedeniyle de cinsel ilişkiden istenen verim sağlanamaz. Vajinadan gelen ses cinsel ilişkiyi olumsuz etkiler. Vajinoplasti sayesinde genişlik daraltılır. Operasyon 35-40 dakika kadar sürer. Ameliyat sonrasında aynı gün hastaneden çıkabilirsiniz.5-6 hafta kadar cinsel ilişkiden uzak durulmalı ve 1-2 gün kadar da ameliyat sonrasında iç çamaşırda ped kullanılmalıdır.

Genital estetik günümüzde yüz, burun ve meme estetiği kadar popülerdir. Bu estetik operasyonlar sayesinde hem kadının özgüveni sağlanmış oluyor hem de cinsel hayat daha sağlıklı gerçekleşiyor.

www.esrademiryuzer.com