CİLDİNİZE DOĞAL KARIŞIM


Cildiniz için doğal yöntemler

Deri sertleşmesi, ciltte kadifemsi kahverengi-gri ya da siyah plakaların oluştuğu zararsız, dermatolojik bir sorundur. Genelde ense, koltuk altı ve kasık gibi bölgelerde oluşur. Deri sertleşmesinin tedavisi, sorunun altta yatan sebeplerine –genelde obezite ve yüksek kan şekeri gibi– müdahale edildiği takdirde başarılabilir. Bu problemle savaşmanın en basit ve en etkili yöntemi, diyet ve egzersizdir.

Sağlıka lgili herhangi bir problem olmadığı takdirde rengi koyulaşan cildiniz için tercih edebileceğiniz en mantıklı yöntem, evde hazırlayabileceğiniz doğal ilaçlar olacaktır.

Domates, patates suyu ve bal karışımı

Domates ve patates suyu, koyulaşan cildi beyazlatmada son derece etkilidir. Hassas cilde sahip kişiler için ise özellikle önemlidir. Bal da nemlendirici ve rahatlatıcı olarak görev yapar. Bu karışım, ısrarcı cilt lekeleri konusunda da etkilidir.

Hazırlanışı ve uygulanışı: Soyulmuş ve rendelenmiş yarım patates ve domates suyuna birkaç damla bal ekleyin. Karışımı, cildinize nazikçe sürün. Temiz bir bezle kurulamadan 5-10 dakika önce yıkayın.